Značka:&Tradition
Dostupnosť:Na objednávku
od 5.042,40 €
bez DPH: 4.202,00 €

V roku 1939 Arne Jacobsen a Flemming Lassen zvíťazili v otvorenej súťaži o návrh novej radnice, knižnice a divadla v Søllerøde (Rudersdal). Pre radnicu navrhli svadobnú izbu s originálnym nábytkom - vrátane čakacej pohovky, v ktorej si môžu manželia sedieť pred samotným sobášom. Vzhľad pohovky bol navrhnutý pre príležitostnú slávnosť. Jej tvar charakterizuje vysoký zvyslý chrbát a boky. Dojem nostalgie a sentimentu umocňuje čalúnenie s množstvom nápadných kombíkov. Ikonická pohovka Mayor je dostupná v štyroch farebných prevedeniach podnože.

Farba:  podnož - dub, orech, rôzne typy a farebné prevedenia látok a koží
Materiál:  drevo - masív/čalúnenie
Výška: 82 cm
Šírka:  200 cm
Hĺbka: 62 cm
Výška sedu: 43 cm
 
O dizajnérovi:
Arne Jacobsen

Arne Jacobsen (11. 2. 1902 - 24. 3. 1971) bol dánsky architekt a dizajnér. Do histórie sa Arne Jacobsen zapísal ako funkcionalistický architekt, a medzinárodného ohlasu sa dočkali aj jeho návrhy na poli dizajnu. Nadčasovým dizajnom sa pýšia napríklad stoličky Ant, Grand Prix, Drop alebo kreslá Swan či Egg Chair.

Arne Jacobsen sa narodil 11. februára 1902 v Kodani v rodine obchodníka a bankovej úradníčky. Arne Jacobsen sa chcel najprv stať maliarom, ale otec ho…... ČÍTAŤ VIAC