Jaime Hayon

Španielsky dizajnér Jaime Hayón sa narodil v Madride v roku 1974. Jeho umelecká vízia bola prvýkrát plne odhalená v inštaláciách "Stredomorského digitálneho baroka" a "Mon Cirque". Tieto zbierky postavili Jaime Hayóna do popredia nové dizajnérske vlny, ktorá zmazala hranice medzi umením, výzdobou a dizajnom.

Ako mladý prenikol do skateboardovej kultúry a medzi grafitti umelcov. Tieto vplyvy sú v jeho práci viditeľné stále. Po štúdiách v Madride a Paríži začal pracovať so známym tvůrvcem obrazov Olivierom Toscanim.

V roku 2001 založil Hayon Studio a od tej doby pracuje pre celý rad významných značiek, ako sú napríklad  Fritz Hansen, alebo &Tradition. Realizoval tiež kompletné interiéry pre významné hotely, reštaurácie, múzeá a predajne po celom svete. Tvorivé základňa Hayon Studio sa nachádza v španielskej Valencii, s kanceláriami v Barcelone a talianskom Trevise.

Práce Jamie Hayóna sa pravidelne objavujú v najprestížnejších umeleckých a dizajnových publikáciách po celom svete. Získal rad ocenení, vrátane niekoľkých ocenení Elle Decoration International Design Awards, ktoré boli zaradené do časopisu Wallpaper Magazine v jeho "Top 100" zozname. Jamie Hayón bol tu označený za jedného z najvplyvnejších dizajnérov posledného desaťročia.

Na stránkach Wemalu si vyberiete napríklad z niekoľkých typov stoličiek Elefy od značky & Tradition. Aj do nich sa odzrkadlila povestná Hayónova hravosť. Stoličky sú, ako už názov napovedá, inšpirované slonmi. Škrupina sedadla má pripomínať ich veľké uši. V portfóliu dizajnéra nájdete aj kolekciu kresiel Fri a Ro od Fritz Hansen. Ich tvary pripomínajú skôr sochárske dielo, zároveň sú veľmi pohodlné a prívetivé.