Fritz Hansen

Ikonicá Dánska značka Fritz Hansen (v súčasnosti tiež známa ako Republic of Fritz Hansen), ktorej vznik sa datuje až do roku 1872 je skutočným matadorom škandinávskeho dizajnu.

V ponuke značky Fritz Hansen nájdete celý rad zásadných ikon severského dizajnu: nesmrteľné kreslá Egg alebo Swan či stoličky Ant, Series 7 alebo Grand Prix, ktoré navrhol Arne Jacobsen. Medzi ďalšie poklady dánskej dizajnovej moderny v sortimente Fritz Hansen patria napríklad kreslá z kolekcie PK, ktoré navrhol Poul Kjærholm, lampy Concert, ktoré navrhol Jørn Utzon a rad ďalších.

Značka Fritz Hansen neťaží len z klasiky dánskeho dizajnu, ale zameriava sa aj na spoluprácu so súčasnými dizajnérmi. Mnohé z bestsellerov značky Fritz Hansen – ako napríklad sedací nábytok z kolekcií Ro a Favn – navrhol jeden z najúspešnejších dizajnérov súčasnosti Jaime Hayon.

Fritz Hansen tiež obohacuje portfólio svojich produktov akvizíciou iných značiek. V roku 2015 ponuku svietidiel obohatili populárne modely značky Lightyears, už skôr pod krídla Fritz Hansen prešla produkcia ikonické série lámp Kaiser Idell.

Všetky dostupné produkty značky Fritz Hansen nájdete na: www.fritzhansen.com