Fredericia

Fredericia bola založená v roku 1911 ako Fredericia Stolefabrik (Fredericia Chair Factory), podnikateľom NP Ravnsø, ktorý úspešne podnikal až do svojej smrti v roku 1936. Ravnsø od samého začiatku chcel, aby jeho nový podnik bol známy svojou mimoriadne vysokou kvalitou a počas svojho pôsobenia najímal len tých najskúsenejších remeselníkov. Práve to niečo, priviedlo Fredericiu Stolefabrik k tomu, aby sa preslávila kvalitným nábytkom v rôznych štýloch. Rodina Ravnsø vlastnila a prevádzkovala Fredericia Stolefabrik do roku 1955.

Nábytok Fredericia sa zrodil z hrdého dedičstva dánskeho dizajnu. Predstavuje tak dedičstvo neochvejnej oddanosti dokonalosti a tradičného dizajnérskeho postupu.

Jednoduché princípy vedú ich snahu vytvoriť a doplňovať zbierku, pri ktorej sú presvedčení, že aj moderné kúsky sa zajtrajškom stanú ikonami. Vo Fredericii zastávajú princípy, ktoré cenia vynikajúcu kvalitu vďaka starostlivému výberu materiálov, funkčnosti a precíznosti detailov.

Značka Fredericia sa hrdí na spoluprácou so starostlivo vybraným kruhom dizajnérov medzinárodného významu, ktorí sú známi svojou mimoriadnou úrovňou integrity dizajnu, ako ich schopnosťou identifikovať a rozvíjať talent. To všetko s jasnou ambíciou vytvárať moderný dizajn, ktorý je vždy krásny, nadčasový a esteticky hodnotný.

Všetky dostupné produkty značky Fredericia nájdete na: www.fredericia.com