Ethnicraft

Ethnicraft vytvára jedinečný nábytok a dekoračné predmety, ktoré sú základom domovov ľudí, inšpirované príbehmi života. Už 25 rokov vyrábajú nadčasový nábytok z masívneho dreva. Nábytok z dielne Ethnicraft  sa vyvíja s pribúdajúcimi rokmi, keď začnie niesť znaky života, nadobudnuté jeho používaním. Okrem pevnosti a kvality masívneho dreva má jedinečnú vlastnosť, časom starne a získava prirodzenú patinu. V ethnicraft veria, že drevo je to, čo robí z nášho nábytku pevný a spoľahlivý základ domu. Vytvárajú tak kolekcie pre každú miestnosť v dome: od nábytku, ktorý definuje účel priestoru, až po objekty a doplnky, ktoré ho spájajú s významom. Dizajn ich výrobkov je nadčasový, odoláva trendom a dobre sa kombinuje s rôznymi štýlmi, takže ich možno použiť v rôznych priestoroch a prenášať tak príbehy jedného života do druhého.
 
Jeden jediný kontajner plný dekoratívnych predmetov z Indonézie. Takto začal príbeh spoločnosti Ethnicraft. V roku 1995 sa nadšený podnikateľ z Antverp Philippe Delaisse rozhodol z dovolenky v Indonézii priniesť nábytok a bytové doplnky, aby ich mohol doma predať. Dlhodobý priateľ Benoit Loos o tom počul a spojil sily s Philippeom. Spoločne začali dovážať jeden kontajner každých pár mesiacov. O rok neskôr dopyt neustále stúpal a pribúdali noví klienti čakajúci v dokoch v Antverpácch čakajúc na tovar po ktorom tak túžili. Partneri sa veľmi rýchlo rozhodli, že chcú navrhovať a vyrábať vlastný nábytok a založiť vlastné výrobné miesto v Indonézii.

Dnes je vynikajúce remeslo v centre pozornosti značky a za jednoduchosťou ich novších kúskov stojí neustála snaha o inováciu. Začlenením pokročilých techník do ich výrobného procesu tvorby sa každý nový dizajn reviduje a prepracováva do posledného detailu. Ich kolekcie prezentujú ich predstavu o dobrom dizajne: kusy plné charakteru, vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré krásne starnú.

Okrem centrály v Antverpách majú aj pobočky v blízkosti Marseille, v Singapure, Indonézii, Hongkongu a Severnej Karolíne. Ich výrobné závody a dielne sú rozmiestnené na troch rôznych pracoviskách v Indonézii, Vietname a Srbsku. Okrem modernejších sérií jednoduhšieho nábytku pre bežné použitie nájdete v ich ponuke tiež solitérne kúsky s nádychom etno štýlu, ktorý poukazuje na pôvod značky.

Všetky dostupné produkty značky Ethnicraft nájdete na: www.ethnicraft.com